Sportovní víkend celků mosteckého regionu 20. – 22. 3.

[20. 03. 2015 | 9251x přečteno]


Následující víkend bude z hlediska zainteresovanosti regionálních celků průměrný. Pokračuje čtvrtfinále extraligy hokeje mezi Litvínovem a Pardubicemi. Ve 2. fotbalové lize zajíždí Most do Vlašimi. Dva zápasy čekají během víkendu na hokejbalisty Kovodemontu Most. Své semifinále rozehrají o víkendu v 1. lize florbalu hráči litvínovského Bivoje.
Už v pátek 20. března přivítají hokejisté Vervy Litvínov od 17:30 hodin na svém ledu v pátém čtvrtfinálovém utkání extraligy celek HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. O minulém víkendu zvládl Litvínov doma oba úvodní duely, v týdnu se potom hrály další dva zápasy v Pardubicích. Vtom prvním Verva zvítězila 1:3, ve druhém potom podlehla 3:2 v prodloužení. Stav série je 3:1 pro Litvínov a páteční duel tak v případě výhry Litvínova může celou sérii ukončit. Verva bude určitě v utkání favoritem a rozhodně se nebude chtít ještě vydávat v neděli do Pardubic k šestému zápasu.  
Nelehký úkol čeká i na fotbalisty FK Baník Most 1909 ve druhé fotbalové lize. V rámci utkání 19. kola nastoupí v sobotu od 15:00 hodin na hřišti celku FC Graffin Vlašim. Středočechům zatím patří v tabulce 9. místo za 24 získaných bodů. Vstup do jarní části se jim ale stejně jako Mostu příliš nepovedl. Nejprve podlehli doma Znojmu 0:2, poté o minulém víkendu remizovali ve Frýdku Místku 1:1. Přesto je jejich současná pozice může nechat poměrně v klidu. Most je na tom podstatně hůře. Na jaře zatím prohrál oba své duely, když nejprve podlehl v Třinci 0:1 a stejným poměrem odešel poražen i minulý víkend doma ze zápasu s Ústím. V tabulce je Most na předposlední, sestupové patnácté příčce, když zatím získal pouhých 15 bodů. Potřebuje tedy nutně ve Vlašimi bodovat.
Dva zápasy čekají v CCM extralize o víkendu na hokejbalisty mosteckého Kovodemontu. Nejprve přivítají v sobotu od 15:00 hodin ve svém ANS celek Kert Park Praha. V neděli potom hrají od 14:00 hodin na hřišti Elby DDM Ústí nad Labem. V obou případech půjde o duely se sousedy z tabulky. Ústí je na pátém místě, Kert Park je potom šestý. Oba mají stejně jako sedmý Most 24 bodů. Pro Mostečany tedy půjde o vylepšení postavení v tabulce. Bylo by dobré, aby minimálně v jednom z těchto duelů dokázali zvítězit. Jarní formu má Kovodemont vcelku slušnou, protože nejprve zdolal doma Letohrad 3:0, minulý týden potom vyhrál i v Sudoměřicích 1:2.
Pozvolný vrchol sezóny se blíží i pro florbalisty SK Bivoj Litvínov. Ty čekají o víkendu úvodní dva zápasy semifinále 1. ligy. Bivoj ve své hale Koldům přivítá v sobotu a v neděli vždy od 17:00 hodin celek FBK Kladno.  Série se hraje opět na tři vítězná utkání. Bivoj, pod vedením hrajícího trenéra Huliče, bude v této sérii rozhodně favoritem, zcela jistě se pokusí o postup do finále, kde by s největší pravděpodobností mohl narazit na Českou Lípu, ale k tomu potřebuje nejdříve třikrát zdolat Kladno.