Sportovní víkend mosteckých celků 28. 2. – 1. 3.

[04. 03. 2015 | 7987x přečteno]


Následující víkend bude z hlediska účasti mosteckých týmů poměrně bohatý. Jednoznačně největší sportovní událostí víkendu v Mostě bude sobotní interligový duel domácích házenkářek s Michalovcemi. Béčko házenkářek potom v neděli přivítá záložní tým Slavie Praha. Se sezónou 2014/15 se definitivně rozloučí i mostečtí hokejisté, kteří v posledním kole play out zajíždějí do Havl. Brodu. Na domácí palubovce se představí také basketbalisté BK Most Most, kteří v sobotu hostí Litoměřice B, v neděli potom přijede Žižkov.

V sobotu od 18:00 se očekává, že mostecká sportovní hala bude zaplněná do posledního místa. Na programu je totiž 17. kolo házenkářské Interligy, ve kterém domácí DHK Baník Most přivítá celek Iuventa Michalovce. Půjde o souboj druhého celku tabulky s aktuálním lídrem. Most sice ztrácí na Michalovce čtyři body, ale má jedno utkání k dobru. Proto případným vítězstvím ještě může pořádně zamíchat kartami v boji o interligový titul. K vidění určitě bude na česko-slovenské poměry špičková házená.

V neděli potom uvidí mostecká sportovní hala duel házenkářských rezerv Baníku Most a Slavie Praha v 1. lize. Situace Mostečanek po vysoké porážce v Českých Budějovicích (36:23) z minulého týdne není dobrá. Stále sice drží 11. místo se ziskem šesti bodů, ale právě Budějovice už se na ně bodově dotáhly, poslední Vršovice potom mají pouze o dva body méně. Slavia navíc bude v Mostě určitě favoritem, v tabulce je zatím na 4. místě se ziskem 18 bodů. Domácí hráčky ale nemají co ztratit, mohou pouze překvapit.

Derniéra letošní sezóny čeká hokejisty HC Most. Ti se v posledním kole play out představí na ledě už jistě sestupujícího týmu HC Rebel Havl. Brod. Rebelové nezvládli klíčový duel v minulém kole v Prostějově, kde po 1. třetině sice vedli 0:2, ale domácí zápas otočili až k výsledku 7:2, čímž poslali Rebely do 2. ligy. Je otázkou, v jaké sestavě Most do Havl. Brodu vyrazí. Vedení deklarovalo, že pokud bude před tímto utkáním o sestupujícím rozhodnuto, tak nechá na zvážení každého hráče, jestli bude chtít na Vysočinu odjet. Předpokládá se, že mužstvo se výrazně doplní o juniory. Utkání v Havl. Brodu začne v sobotu od 17:00 hodin.

Další dva duely čekají ve 2. lize basketbalu hráče BK Baník Most. V sobotu od 18:00 hodin přivítají v malé sportovní hale celek Slavoj BK Litoměřice „B.“ V neděli je potom od 15:00 hodin čeká Sokol Žižkov. Nepůjde vůbec o jednoduché soupeře. Litoměřice jsou zatím čtvrté se ziskem 29 bodů. Žižkov je šestý, když doposud získal 27 bodů. Most má ještě o dva body méně a drží 9. místo. Úspěchem by určitě byla aspoň jedna výhra. V první části sezóny oba zápasy s těmito soupeři na jejich hřišti vysoko prohrál.