Národní házenkáři finišují v úspěšné sezóně

[12. 06. 2018 | 368x přečteno]

Národní házenkáři Baníku Most NH zažívají výtečnou sezónu. Co se týká mužské části zde se konečně projevila mnohasezónní práce s mládeží. A mužstvo drží průběžné 4. místo s šancí dokonce na druhé místo v tabulce 2.A ligy, dorostencům se podařilo obhájit titul přeborníka severočeské oblasti a chystají se na finálový turnaj Mistrovství ČR, od 22. do 24.6.2018 do Stupna.

Poslední krok k vítězství na severu udělali dorostenci Baníku v Litvínově 9.6.2018, kde si, přes oslabenou sestavu o útočníka Patrika Dinstpíra, postupně poradili s domácím KNH Litvínov 11:9, po půli 6:3, s TJ Jiskra Raspenava 25:17, po poločasu 14:8, s TJ Žatec 15:12, po půli 7:8.
Sestava Baníku Most NH: brankáři - Jakub Rybáček, Adam Darahan, obrana - Ondřej Pátek, Josef Fobl, Jaroslav Svoboda, Bohumil Butka, Jan Hlaváček, útok - David Pham (5 gólů Litvínovu/6 Raspenavě/4 Žatci), Pavel Vinkler (2/11/5), Josef Šimáček (2/5/3), Dominic Raika (2/3/3), trenéři - Rostislav Pátek, Radek Müller.

Škoda, že se rozhodli přes skvělé výsledky nepokračovat v kariéře Jáchym Pomahač a Marek Fojtík, se kterými by byl mostecký tým ještě silnější.
Jak bylo avizováno, také A mužstvo Baníku Most NH vedené triem Rostislav Pátek, Radek Müller, Josef Venclíček s podporou nestárnoucích matadorů v čele se Zdeňkem Dostálem, sahá po skvělém výsledku ve 2. lize. Na jaře zůstává Baník neporažený také dvě kola před koncem, když naposledy v neděli 10.6.2018 naplno bodoval na hřišti již jistého vítěze 2.ligy, TJ Avia Čakovice. Baníkovci šli za svým 13. vítězstvím v soutěži od samého úvodu zápasu, když první půli rozhodovala pevnější mostecká obrana, která dovolila domácím pouze 5 gólů, na druhé straně se Baníkovci předvedli 8 gólovými trefami. Ve druhé půli se dařilo vícero útokům na obou stranách hřiště, Mosťáci si zápas pohlídali, průběžně dokonce své vedení navyšovali a byť se domácí nadechli v samém závěru k mocnému finiši, nakonec to byl Baník, kdo vytěžil oba body za výhru 17:20.

Ve 2.lize mužů zbývá dohrát pouze závěrečné dvojkolo a Baníkovci mají na dosah vylepšení dosud nejlepšího výsledku mužů ve 2.lize v novodobé historii, kterým bylo v sezóně 2009/2010 5. místo.

Sestava Baníku Most NH: brankáři - Vítězslav Nový, Radek Müller, obrana - Tomáš Dräxler, Ondřej Pátek, Josef Fobl, útok - Jan Mertl (10 gólů), Michal Nájemník (6), Martin Šalanský, Josef Šimůnek, Josef Venclíček, Zdeněk Bíma (4), trenéři - Rostislav Pátek, Radek Müller, Josef Venclíček.