Most na domácím hřišti podruhé v řadě bez bodu

[04. 06. 2018 | 299x přečteno]

V rámci již dvanáctého kola Superligy malého fotbalu hostili mostečtí na svém hřišti nevyzpytatelné Pardubice. Most v tomto zápase bohužel potvrdil svou roli z tohoto ročníku, kdy sice dokáže okrádat o body i velmi silné týmy na jejich hřištích, ale zase naopak je plnými hrstmi rozdává na tom svém.

Pardubice, až do poslední chvíle řešící problémy se sestavou, dorazily do Mostu ve velmi subtilním složení a to v podobě - Mičjan Vlastimil - brankář, Beran Jiří, Doležal Vojtěch, Dušek Zdeněk, Mužík Ladislav, Šibal Dominik a Zelinka Denis.

Most se jim pak postavil v sestavě - Šlégr Václav - brankář, Boček Martin "C", Černý David, Fišer Antonín, Haviar David "A", Chábera Jakub, Matyáš David, Pátek Vladimír, Popelka Vít, Pyskatý Jan a Šlégr Patrik.

Co Pardubicím chybělo na kvantitě, to ovšem doháněly kvalitou. Jejich sestava čítající všeho všudy jednoho hráče na střídání se v Mostě prezentovala velmi účelným herním stylem a správně naordinovanou taktikou.

Rozhodčí utkání zahájil ve 14:00 a oba týmy začaly od počátku praktikovat rozdílné způsoby hry. Most byl více na míči a trpělivě dobýval pardubické území a hosté, vědomi si svého počtu, naopak pozorně bránili a číhali na možnost rychlých brejků.

V deváté minutě šli domácí do vedení. Přesně pálil Martin Boček po střílené přihrávce opět skvěle hrajícího Víta Popelky. Pardubice však ani po tomto otvíracím gólu od své taktiky neustoupily a jejich trpělivost se jim minutu před koncem poločasu vyplatila. Z jednoho z brejků udeřil Ladislav Mužík po přihrávce Vojtěcha Doležala. Do kabin se tak šlo za stavu 1:1 a utkání mělo i nadále otevřený konec.

Druhý poločas nabídl neměnný obraz hry. Most dobývající soustředěný obranný blok a vyčkávající Pardubice. Zatímco Most svou taktiku ne a ne přetavit do dalšího gólu, Pardubice byly úspěšnější. Ve 49´minutě se po tyči mosteckého Popelky míč odrazil do pardubického brejku a ty ho vyřešily chladnokrevně, 2:1 pro hosty (Jiří Beran). Nyní to byli rázem domácí, kdo musel stahovat a to byla samozřejmě jen další voda na mlýn pardubické taktice. V 54´minutě tak Východočeši znovu udeřili z rychlého protiútoku. Na 3:1 pro bílé zvyšoval svým druhým nedělním zásahem Ladislav Mužík.

Zoufale finišující Most se již nezmohl na víc, než na korekci výsledku. Na 2:3 z jeho pohledu snižoval v poslední minutě utkání rovněž svým druhým gólem Martin Boček po asistenci nováčka Davida Černého.

Potvrdilo se, že Pardubice disponují velkou kvalitou a jejich sedmá místa z úvodních dvou ročníků Superligy se letos určitě opakovat nebudou. Byť nastoupili jen v sedmi hráčích, vydrželi fyzicky celé utkání a jejich pevný obranný blok jsme po celé utkání nedokázali pořádně otevřít“ zahájil své hodnocení mostecký trenér Vojtěch Benda.

Naši hráči hráli dobře a svou kvalitu ukázali, ale stejně jako s Brnem jsme se těžko prokousávali zahuštěnou polovinou hostů. Jejich brejky, ke kterým pak vyráželi, byli bohužel pro nás smrtící a právě při nich se naplno ukazovala kvalita nejlepších hráčů Pardubic. Nyní před sebou máme dvě závěrečná kola Superligy, v nichž jedeme nejprve na hřiště silné Prahy a končíme doma s poslední Příbramí. V těchto zápasech chceme především hrát naplno a nic nevypustit a uvidíme sami, na co to nakonec bude v letošní mimořádně vyrovnané sezóně stačit“ zakončil Benda.

V neděli 10.6.2018 večer tedy Most nastoupí na horké pražské půdě a nezbývá, než mu popřát do konce sezóny hodně štěstí.