O víkendu odehrány tři zápasy Seniorligy Most

[26. 05. 2018 | 393x přečteno]


Tuto sobotu byly na hřišti 11. ZŠ Most svedeny hned tři bitvy v rámci Seniorligy Most. Šlo o dva zápasy pátého kola ligy a jednu dohrávku kola druhého.

Program otevřelo kvalitní střetnutí mezi mužstvy Mostecké pumpičky a míchačky a Old Bridge. Tato dvě družstva, která se řadí k hlavním favoritům na zisk premiérového titulu, předvedla veteránský fotbal vysoké kvality. Old Bridge nakonec dokázali ve velmi silné sestavě zvítězit a to v poměru 3:1 po poločase 2:0. Góly vítězů si připsali David Feigel, Karel Giampaoli a Pavel Klárman (všichni 1+0). Na dva góly vítězů nahrával Jiří Rain a na jeden Josef Dostál. Za pumpičky ke konci zápasu korigoval Rudolf Ihl. Smutnou tečkou tohoto utkání bylo zranění nejproduktivnějšího hráče soutěže, Martina Johanise z týmu Pumpiček, který si v jednom z posledních soubojů zápasu zlomil nohu.

Následovalo střetnutí mezi týmy FC Záchytka a SG Horní Jiřetín. V tomto utkání hráči Horního Jiřetína naplno využili své zkušenosti a dokázali velmi dobře hrající Záchytku porazit 2:1 po půli 2:0. Oba góly vítězů si připsal Ladislav Brejchal, když jednou mu asistoval David Kozlok a jednou Miloš Leden. Za Záchytku přesně mířil její kapitán Michal Stoklas.

Sobotní program Seniorligy Most uzavřela dohrávka utkání druhého kola mezi mužstvy FC Záchytka a Mostecké pumpičky a míchačky. Těžko říci, kdo do tohoto utkání vstupoval ve větší nepohodě. FC Záchytka měla v nohách čerstvě padesátiminutový zápas zakončený porážkou a Mostecké pumpičky a míchačky pak v hlavách rovněž čerstvou porážku násobenou ošklivým zraněním jejich nejproduktivnějšího hráče. Obě mužstva se s těžkou situací vyrovnala víceméně obdobně, když v základní hrací době utkání skončilo 4:4 a nakonec bonusový bod za výhru po penaltách slavila FC Záchytka. V zápase se kuriózním způsobem prezentovali dva střelci, když všechny góly Záchytky vstřelil Marek Šíma (asistence 2x Antonín Drnec a 2x Michal Stoklas) a všechny góly poražených Pavel Loukota (asistence 3x Jan Zajačik a jednou Rudolf Ihl).

Po neúplných pěti kolech Seniorligy Most je v jejím čele s 11 body tým Old Bridge před trojicí osmibodových – Mostecké pumpičky a míchačky, FC Záchytka a SG Horní Jiřetín.

Kanadskému bodování soutěže i nadále vládne o tomto víkendu zraněný Martin Johanis (7+5) z týmu Mostecké pumpičky a míchačky. Za ním je s jedenácti body Marek Šíma (6+5) z FC Záchytka a potom trojice osmibodových Petr Fous z Pumpiček a Petr Hrach z Old Bridge (oba 6+2) a Ladislav Brejchal (5+3) z týmu SG Horní Jiřetín.

Johanis vládne se sedmi zásahy také nejlepším střelcům soutěže a to před hned čtveřicí pronásledovatelů Markem Šímou, Petry Fousem a Hrachem a Pavlem Loukotou, kteří mají všichni shodně po šesti trefách.

Nejlepším nahrávačem soutěže je aktuálně Jiří Rain z Old Bridge se šesti asistencemi následovaný dvojicí s pěti přesnými přihrávkami, Martinem Johanisem a Markem Šímou.

Nejlepšími gólmany soutěže s minimálně třemi odchytanými zápasy jsou Martin Šíla z FC Záchytka (průměr 2,00 obdržené góly na zápas) před Hynkem Hartmanem (2,20) z Mosteckých pumpiček a míchaček a Petrem Zálešákem (2,25) z SG Horní Jiřetín.

Další kolo premiérového ročníku této veteránské ligy malého fotbalu je na pořadu dne 9.6.2018 od 10:00.

Více informací na www.fotbalmost.cz.