Stolní hokejisté hráli ve švédském Lundu

[13. 05. 2018 | 273x přečteno]


Lund, Švédsko (has) – Krátce po mistrovství Evropy ve slovenské Senici vyrazili mostečtí stolní hokejisté na další mezinárodní soutěž. Po čtyřleté přestávce se představili ve švédském Lundu. Pořadatelé zdejší turnaj původně nazvali Bohemia Cup a měl zahrnovat hned tři části – billiard-hockey šprtcové a táhlové hokeje Stiga a Chemoplast. Nakonec se vrátili k tradičnímu pojmenování Scanian Open a soutěž ve Stiga hokeji z programu vypustili.

Ve šprtcové části turnaje dali domácí Švédové vzpomenout na fakt, že jsou stále ještě úřadujícími mistry světa a díky veteránovi českého původu Karlu Menclovi slavili vítězství. Jeho triumf doplnil druhým místem Ander Olsén. Z mostecké výpravy byla nejlepší na třetí příčce Pavla Mišíková. V chemoplasovém turnaji zvítězil Martin Laštůvka (Black Sharks Most) před domácím Mikaelem Gellerstamem a dalším mosteckým hráčem Janem Kusým.Obě části Scanian Open proběhly v přátelské atmosféře. Zklamáním pro početný mostecký tým byla nicméně i na místní poměry malá účast domácích hráčů.

V aktuálním programu mají mostečtí stolní hokejisté týmové soutěže v billiard-hockeyi šprtci. Prvoligový celek BHC StarColor Most hraje v Modřicích, třetí liga proběhne v SVČ Most.

Foto – BHC Most: Scanian Open ve stolních hokejích