Easter Cup 2018 aneb velikonoční mládežnické mistrovství v hokeji dospělo do zdárného konce

[30. 04. 2018 | 317x přečteno]


Dubnový Easter Cup 2018 je nenávratně pryč - uteklo to jako voda a s ním i zimní počasí. Pro stovku týmů z celé Evropy a Ruska je toto pravidelně každý rok velká sladká tečka na tom obrovském hokejovém dortu. Před letním volnem se zde - na Mosteckém zimním stadionu před jeho velkou rekonstrukcí utkali v celkem osmi turnajích rozdělených dle věkové kategorie přičemž obsazeni byli ti nejmladší tedy U8 - hráči narození v letech 2010 a 2011 až po ty nejstarší sedmnáctileté ( 2001+ ) - dohromady si zahráli na dvě stovky zápasů, přičemž v té nejobsazenější kategorii - U13 se dokonce hrálo zároveň v Mostě tak v Bílině.

Od rána do večera se hrálo a o soutěživého ducha a emoce nebylo nouze, každým rokem s týmy jezdí větší a větší doprovod což na našich stadionech bylo vidět. Hesla jednotlivých týmů a mohutné fandění na různých místech - se střídalo stejně jako týmy na ledě. Hlasité podpory bylo pak znát také především na dovednostních soutěžích každé kategorie kdy se potkali všichni najednou což se na několika turnajích promítlo na téměř plném hledišti.

Pro všechny zúčastněné to je vždy především výlet za hokejem který ale vždy spojují s příjemnou jarní náladou a vedle zápasů se vždy také projdou na nějaký výlet po severočeském Mostě, nejčastěji pak na přesunutý Kostel Nanebevzetí Panny Marie - vždy se tu všem líbí a proto se sem rádi vracejí. Myslíme totiž i na mimoherní aktivity - pro týmy které sice zrovna nejsou na ledě ale ani na žádném výletě a čekají na své další zápasy bylo před stadiony připraveno vyžití v podobě venkovní "diskotéky" při které hráči soutěžili v zábavných disciplínách o věcné ceny od různých plakátů a pravítek přes puky, lepící pásky a jiné hokejové potřeby až po čepice a trička. Ve spojení s příznivým počasím si u tohoto rodiče a doprovody týmů venku na dřevěném sezení také odpočinuli k čemuž dopomohlo točené pivo a grilované klobásky. No nezní to jako dovolená ?

Z organizační části pak bylo pro týmy vše připravené - hladký průběh je nutnost a jedna z priorit. Ubytování, stravování, připravené šatny, prostor na ledu na trénování, zdravotní asistence, tlumočníci - zkrátka vše co může teoreticky být třeba bylo vždy připraveno fungovat a také to fungovalo což každoročně týmy výslovně oceňují - podle zpětné vazby se totiž Easter Cup každý rok poučuje a zdokonaluje.

V neposlední řadě se pak ti - co se na turnaj nemohli dostat ale i ti co na něm byli mohli a mohou těšit z aktivních profilů na sociálních sítích. Denně videoreporty s rozhovory a záběry z utkání, soutěží a ceremoniálů. Aktuální informace výsledky - ve více jazycích - to vše na našich webech www.avantggardsportv.cz www.eastercup.cz , na našem Facebooku www.facebook.com/AvantgardHockeyCZE/ a v neposlední řadě na novém youtube kanále www.youtube.com/c/AvantgardHockey . Nejen díky ale právě také kvůli vaší zpětné vazbě jsme toto posílili na úplně novou úroveň a že to je správná cesta nás utvrzuje vzrůstající sledovanost a vaše aktivita, reakce a komentáře. Tyto profily, weby a youtube kanál také slouží jako archív turnajů - kdykoli se na těchto místech můžete podívat na jakékoliv video, sestřih či report z jakéhokoliv turnaje.

Easter Cup 2018 je za námi ale Avantgard Hockey nezahálí. Velmi brzo se můžete těšit na barvitý sestřih mapující právě letošní Easter Cup napříč všemi kategoriemi a celkovou atmosférou. Také se bude připravovat letošní Summer Cup a pomalu ale jistě oblíbený vánoční Christmas Cup o kterých vás budeme včas informovat no a v neposlední řadě nás čekají také letní víkendové kempy na kterých hráči z Česka, Ruska a Německa již léta zdokonalují svůj hokej - do dalších sezón tak vždy přijdou o poznání lepší - a blíž ke svým vysněným kariérám ve velkých hokejových soutěžích.