Sládková a Doležal zlatí na mistrovství Evropy

[29. 04. 2018 | 259x přečteno]


Senica (has) – Slovenská Senica hostila o víkendu mistrovství Evropy ve stolních hokejích, při němž účastníky čekal náročný program: soutěže jednotlivců i družstev v billiard-hockeyi šprtci, air-hockeyi a táhlovém hokeji Chemoplast.

V kategorii juniorů potvrdil mostecký Lukáš Doležal (Black Sharks Most) svou pozici favorita a vyhrál jak chemoplastovou, tak air-hockeyvou část. K tomu přidal solidní čtvrté místo ve šprtci, což znamenalo také prvenství ve víceboji. Jeho oddílový spoluhráč Jan Kusý přidal chemoplastové stříbro a air-hockeyový bronz

Stejný medailový zápis jako Doležal měla v katerii žen Karolína Sládková (Lejdýs Most). Kromě výborného výkonu ji k tomu pomohla i potřebná dávka štěstí. Nejprve pomocná kritéria rozhodla v její prospěch při postupu do play-off air-hockeyového turnaje, který Sládková následně vyhrála. Podruhé měla štěstí na pomocná kritéria, která rohodla o jejím titulu v táhlovém hokeji Chemoplast. V obou případech úspěch mostecké hráčky smutně sledovala ruská reprezentantka Irina Belavina. I přes ztrátu ze šprtce získala Karolína Sládková i zlato z víceboje.

Lukáš Doležal a Ondřej Černý pak ještě přispěli k vítězství českého týmu v soutěži chemoplastových družstev, když v semifinále smetli maďarský tým a ve finále porazili favorizované domácí družstvo.

Celkově opanovali šampionát ve všech kategoriích Češi. Z šestnácti udělovaných titulů jich vybojovali hned patnáct, mostečtí jich z toho získali šest a měli podíl na sedmém týmovém.

Kromě mosteckých medailistů startovali na mistrovství ve slovenské Senici ještě další zástupci Mostecka. V českém dresu se představili Michal Justra, Lada Semová, Kateřina Doležalová, Matyáš Vaníček a ruskou sbornou doplnili Nikolaj a Art Germanovi.

Za dva roky by mělo proběhnout mistrovství světa. Jeho místo konání ani pořadatel zatím nejsou známy, v úvahu připadají Rusko, Polsko nebo opět Slovensko. V roce 2019 bude nejvýznamnějším mezinárodním turnajem Czech Open, který proběhne v mosteckém Středisku volného času.

I probíhající sezóna pokračuje pro mostecké hráče další mezinárodní soutěží. Dvanáct mosteckých hráčů a hráček bude v příštím týdnu startovat ve švédském Lundu na turnaji Bohemia Cup v billiard-hockeyi a v táhlových hokejích Stiga a Chemoplast.

 

Foto – WTHA: mistrovství Evropy ve stolních hokejích v Senici