Výlet na Easter Cup 2018, nejen na hokej

[25. 01. 2018 | 649x přečteno]


Každým rokem se na Easter Cup sjíždí dohromady až stovky lidí z celé Evropy a v minulosti již byli hosté například i z Kanady. Účel jejich návštěvy je jasný, přijeli ukázat že právě oni jsou ti nejlepší a přijeli vyhrát zlatý pohár – jejich výlet na sever Čech zpravidla nebývá jednoúčelový, nejedná se o strohý výlet na hokej a zpět. Během turnaje, případně před nebo po něm mužstva ve volném čase využívají turistických možností tohoto regionu. Mostecko nabízí celou řadu zajímavých a atraktivních míst která si o navštívení přímo říkají a kluci si tak z výletu na Easter Cup vozí domů nejen sportovní ale i kulturní a turistické zážitky díky kterým se sem pak každoročně rádi vracejí.

Centrální místo konání Easter Cupu 2018 bude zimní stadion v Mostě ale několik málo zápasů se bude hrát i na Bílinském zimáku což je od Mostu pouhých 15 kilometrů. Pakliže se mužstva ubytují v centru města Mostu což umožňuje například hotel Cascade, tak to nebudou mít nikam daleko. Nákupní centrum, restaurace, bowling, divadlo – vše v bezprostřední blízkosti. Na procházku se pak přímo nabízí místa jako například hrad Hněvín který nabízí báječný rozhled na celé město a výlet na jeho vrch se dá díky svému výstupu spojit i s tréninkem.

Hrad Hněvín. Zdroj: Facebook "Hrad Hněvín"

https://www.facebook.com/Hrad-Hn%C4%9Bv%C3%ADn-196344187042551/

Další pěkné místo které je až povinností navštívit je národní památka Kostel Nanebevzetí Panny Marie který je světovým unikátem. Dnešní město Most je totiž město znovu postavené, původní město bylo díky hnědému uhlí totiž celé zbourané a jediné co z něj zbylo je právě tento kostel který byl přesunut o bez mála 850 mětrů ze svého původního místa díky čemuž je zapsán i v Guinessově knize rekordů. V kostele je mimo jiné k vidění i stálá výstava sestavená z fotek mapující jeho minulost a současnost včetně zmiňovaného přesunu.

Děkanský Kostel. Zdroj: Facebook "Kostel Nanebevzeti Pany Marie v Mostě"

https://www.facebook.com/pages/Kostel-Nanebevzeti-Pany-Marie-v-Most%C4%9B/467776239902346?ref=br_rs

Třetím namátkou vybraným místem k navštívení je Podkrušnohorské Technické Muzeum které jak už jeho jméno napovídá je muzeem techniky hornictví. Jeho návštěvou nahlédnete do světa a historie dobývání hnědého uhlí na severu Čech. Vzniklo v roce 2003 v areálu bývalého hlubinného dolu Julius III v Kopistech u Mostu. Nabízí atmosféru autentického hlubinného dolu, v němž se nachází a umožňuje návštěvníkům mimo jiné i návštěvu do uměle vytvořené štoly. Expozice ukazují zvyky a tradice spojené s hornickým životem a dětem nabízí možnost vyzkoušet si práci dávných horníků v Krušných horách.

Podkrušnohorské technické muzeum​ zdroj: Facebook "Podkrušnohorské technické muzeum"

https://www.facebook.com/podkrusnohorskemuzeum/

Mostecko nabízí velkou řadu různých míst k navštívení a některé další z nich si v těchto článcích během příprav Easter Cupu ještě projdeme. V současné době náš tým intenzivně pracuje na přípravách a organizaci turnaje aby vše jako vždy proběhlo hladce a bezproblémově. Stav obsazení turnaje je téměř úplně plný což bereme jako velikou zodpovědnost připravit pro vás takový turnaj na který nikdy nezapomenete.