Poslední turnaj letošního Christmas Cupu je za náma !

[23. 12. 2017 | 536x přečteno]

Dnes proběhl již třináctý den letošního Christmas Cupu který byl zároveň finálovým dnem posledního - pátého turnaje a to kategorie U14 která byla zároveň nejstarší kategorií letošního turnaje. Zúčastnilo se celkem 20 týmů.

Nejproduktivnější hráč – Jonas Dobnig – KAC Klagenfurt

Ve velkolepém finále určeném pro věkovou kategorii 2004/2005 se mezi sebou utkali vítězové jednotlivých zimních stadionů, a to HC Rytíři Kladno a Raubichi z Běloruska.
Do utkání vstoupili lépe Raubichi, ktěří skórovali ihned v první minutě. Následně se Kladno hnalo po vyrovnání a to také přišlo o dvě minuty později a následně Rytíři přidali ještě druhou branku v řadě, takže si vedení vzali na svou stranu. Kladenští byli i nadále aktivnějším týmem a měli jednu šanci za druhou. Poté došlo k prvnímu vyloučení zápasu na straně Běloruska. Kladnu se přesilová hra příliš nevydařila, takže se šlo do druhé třetiny za stavu 2:1. Ve druhé třetině se hrálo nahoru dolu. Kladno nejprve ujíždělo v přečíslení 2/1, ale běloruský brankář tentokrát podržel svůj tým. Následně se v obrovské šanci ocitli i Raubichi, kdy kladenský golman zaváhal a Bělorusko netrefilo odkrytou branku. Poté došlo k dalšímu vyloučení opět na straně Raubichů, ale ani tentokrát Rytíři početní výhodu nevyužili. To mohli napravit ihned vzápětí, protože se Bělorusko provinilo dvěma dalšími fauly, takže hra pokračovala 5/3. Kladno v přesilové hře nastřelilo břevno, ale další branku nepřidalo. Ta přišla až posléze, kdy Rytíři před koncem druhé třetiny odskočili už na 3:1. Ve třetí třetině Raubichi stále faulovali a proto se na ledě strhly menší šarvátky. Rozhodčí tedy zápas ukončil předčasně, kvůli nedovolenému zákroku Běloruska na kladenského hráče. Konečný výsledek byl tedy 3:1 a championem turnaje se stal celek HC Rytíři Kladno.

Závěrem dne proběhl také závěrečný ceremoniál při kterém byli hráči a týmy ocenení za své výkony a pozice v turnaji, sestřih z něj i s rozhovory najdete na našem Facebooku AvantgardHockeyCZE.

Vítězové dovednostních soutěží kategorie U14:

Ice arena Most
rychlost/speed: Richard Patzelt (HC Slovan Bratislava)
slalom - slalom: Filip Sitar (EHA)
přesnost/shoot on target: Kristers Vitolinš (Team Jelgava)
penalty-hráč/player: Maxim Mamonov (HC Slovan Bratislava)
penalty-brankář/goalkeeper: Kristars Steinberks (EHA)

Ice arena Bílina
rychlost/speed: Jonas Dobnig (EC KAC Klagenfurt)
slalom - slalom: Jan Rindoš (HC Piráti Chomutov)
přesnost/shoot on target:Yahor Maksimenka (Raubichi)
penalty-hráč/player: Anton Astashevich (Raubichi)
penalty-brankář/goalkeeper: Adam Ševčík (Young Talents)

Na všechny turnaje byl veřejnosti volný vstup zdarma a hrálo se vždy od brzkých ranních až do večerna, výsledky všech turnajů najdete na www.christmascup.cz, záznamy živých přenosů zápasů a ceremoniálů najdete na www.tvcom.cz a aktuality, zajímavosti, rozhovory a informace přímo z turnajů pak na našem Facebooku www.facebook.com/AvantgardHockeyCZE/ .