Předposlední turnaj (kategorie U12) letošního Christmas Cupu je za náma !

[20. 12. 2017 | 392x přečteno]

Dnes proběhl již desátý den letošního Christmas Cupu který byl zároveň finálovým dnem předposledního tedy čtvrtého turnaje a to kategorie U12 tedy druhé nejstarší kategorie letošního roku. Zúčastnilo se celkem 11 týmů a takto vypadá finální pořadí.

Nejproduktivnější hráč – Adam Titlbach – North Stars

Ve velkolepém finále pro věkovou kategorii 2006/2007 se mezi sebou utkal celek Young Talent a loňští obhajovatelé titulu North Stars. Do utkání vstoupily lépe hvězdy, když na 0:1 otevřel stav Tomáš Prokůpek. Dále došlo k prvnímu vyloučení zápasu a to na straně Talentu, takže hra pokračovala 5/4. North Stars přesilovou hru využil po trefě Titlbacha a odskočil tak na dvoubrankový rozdíl. Následně si Young Talent vyžádal oddychový čas, ale i přesto ihned obdržel už třetí branku v řadě, když skóroval Lukáš Zíval. North Stars dále kombinovali a tlačili Young Talent v jejich obranném pásmu, až bekhendovým blafákem přidal čtvrtý gól Dennis Horský. Následovalo vyloučení na straně North Stars, takže Young talent dostal šanci v početní výhodě, kterou ovšem nevyužil a naopak inkasoval, když na 0:5 opět navýšil Dennis Horský. Ve druhé třetině se hrálo nahoru dolu. Byly k vidění šance jak na straně Young Talentu, tak i na té opačné.  Následně bylo nařízené trestné střílení, poté co byl Dennis Horský z North Stars faulován při samostatném úniku. Výše jmenovaný ale tuto situaci nevyužil. To ovšem nemuselo hvězdy vůbec mrzet, protože těsně před koncem třetiny se trefil ještě Adam Titlbach, takže se šlo do třetí třetiny za stavu 0:6. Na začátku třetí třetiny došlo k přečíslení 2/1, kdy už sedmou branku v řadě přidal Jan Peroutka. Následně se prosadil i Young Talent, kdy jejich první gól vstřelil Vojtěch Steklý. North Stars si pak ještě zahráli přesilovou hru, kterou z bezprostřední blízkosti využil Dennis Horský. Na to ještě Young Talent reagoval, když na konečných 2:8 upravil ještě znovu Vojtěch Steklý.

Závěrem dne proběhl také závěrečný ceremoniál při kterém byli hráči a týmy ocenení za své výkony a pozice v turnaji, sestřih z něj i s rozhovory najdete na našem Facebooku AvantgardHockeyCZE.

Vítězové dovednostních soutěží kategorie U12:

rychlost/speed: Levente Birta (UTE Budapest)
slalom - slalom: Tristian Buhl Petersen (Team Skane)
přesnost/shoot on target: Maximilian Stock (Bavarian Lions)
penalty-hráč/player: Samuel Maišner (HC Mauntfield Hradec Králové)
penalty-brankář/goalkeeper: Oskar Lisler (Young Talents)

Zítra tedy 21.12. startuje pátý a zároveň poslední turnaj - turnaj kategorie U14 kterého se zúčastní celých 20 mužstev a bude se po celou dobu hrát v Mostě i Bílině - sledujte vybrané zápasy včetně slavnostního zahájení a dovednostních soutěží živě na www.tvcom.cz !