Miloš Roman slaví svůj prnví gól ve WHL a stal se tak hvězdou vítězného zápasu Giants

[04. 10. 2017 | 81x přečteno]

Vancouver Giants v pátek před 3240 lidmi v Langley porazili Kamloops Blazers 6:3 a Miloš Roman #40 byl v tomto zápase klíčovým hráčem – sám vstřelil 1 gól a na 3 asistoval svým spoluhráčům Ty Ronningovi a Brad Morrisonovi, jejich golman David Tendeck je podržel záchranou 43 z 46 střel.

Giants začali v čase 1:21 kdy Owen Hardy proměnil nahrávku Bowena Byrama ale 18 sekund na to Nic Holowko odpověděl a backhandem vyrovnal na 1:1. Ještě v první třetině se pak Giants znovu hlásí o vedení nejprve v čase 16:34 Brayden Watts v přesilovce a krátce nad dvě minuty potom Miloš Roman vstřelil svůj první gól v WHL a posunul tak svůj tým do vedení 3:1, v první třetině Giants vedli 21-15 na střely.

Kamloops na toto reagovali velmi silnou druhou třetinou ve které přestříleli Vancouver 16-2, ale oba týmy měly každý po jednom gólu. Vancouver Giants v čase 10:47 z hokejky Ty Ronninga, přihrávku dostal z pravého křídla od Miloše Romana, za Kamloops pak v čase 15:09 oplácí Garrett Pilon – druhá třetina končí 4:2.

V čase 1:28 třetí třetiny znovu Garrett Pilon za Kamloops opravuje skóre což bylo za Blazers vše, v čase 5:30 Ty Ronning upravuje skóre na 5:3 a v čase 15:07 Brad Morrison za asistence od Miloše Romana a Dylana Plouffea dotahuje na 6:3.

Hvězdy zápasu: Ty Ronning (2G), Milos Roman (1G, 3A), Garrett Pilon (2G)

Miloš Roman v tomto zápase svým prvním gólem po draftu do WHL potvrzuje že je velmi silnou a spolehlivou posilou týmu, sám se několikrát vyjádřil že mu k získání a vybroušení svých dovedností výrazně pomohlo jeho působení a dojíždění na tréninky s Avantgardem. Avantgard Hockey Milošovi gratuluje k jeho gólu a těšíme se na jeho další výkony, držíme palce !!!!