Základní část Mostecké ligy malé kopané spěje do finiše

[03. 10. 2017 | 341x přečteno]


První říjnovou neděli bylo na hřišti 11. ZŠ Most odehráno předposlední kolo základní části Mostecké ligy malé kopané. Pošmourné počasí bylo svědkem zajímavých zápasů s několika překvapivými výsledky.

Kolo zahájil zápas ze samého dna ligové tabulky, když se desátým FC Levels postavil devátý tým proOFFICE. Toto střetnutí skončilo po vyrovnaném průběhu výhrou proOFFICE v poměru 6:3. Hned čtyři góly vítězů nesou podpis Radka Gutwalda (3+1). Po dvou kanadských bodech se k němu v jeho týmu připojili Tomáš Zetka (1+1) a Tomáš Beran (0+2). Za poražené přesně mířili dvakrát Martin Strasburger (2+0) a jednou Pavel Knor (1+0).

Následoval velmi kvalitní střet mezi Inseminátors FC a GMS Most. Po tomto zápase odcházeli ze hřiště jako šťastnější GMS Most, kteří svého protivníka přetlačili 5:3 po poločase 2:2. V dresu vítězů opět vyčnívala dvě osvědčená jména a to Petr Bohata (3+1) a Jakub Černý (2+1). Dvěma asistencemi se k nim přidal Lukáš Haspra (0+2). Za poražené skórovali Martin Boček, Miroslav Braum a Ezequiel Rosendo (všichni 1+0). Na dva z těchto tří gólů jim nahrával Pavel Jarolím (0+2).

Třetím zápasem sedmnáctého kola bylo překvapivé vítězství Kosmosu nad FC Katalánci SWAG po penaltách, když v základní hrací době utkání skončilo divokou přestřelkou 7:7. Nejproduktivnější v týmu vítězů byl Michal Kabát (3+2). Po jeho boku se pak ještě výrazněji prosadili Martin Johanis (0+3) a Lukáš Suchý (2+0). V týmu poražených se hned šesti body prosadil Miloslav Aschenbrenner (3+3) a stal se tak bodujícím tohoto kola. Tři kanadské body za Katalánce si na své konto připsali Lukáš Čábelka (2+1) a Jan Vrba (0+3).

Od jedenácti hodin se proti sobě postavila mužstva Jablíčka Chomutov a Gamblers Most. Jablíčka k utkání nastoupila pouze se čtyřmi hráči do pole, čemuž se Gambleři sportovně přizpůsobili, ale ani tak nemohla Jablíčka vzdorovat střídajícím Gamblerům po celý zápas. Hřiště tak nakonec opouštěla po statečném výkonu za stavu 3:6. Zelenočerné vítěze táhli především Michal Macháček (3+1) a Jakub Záruba (2+1). Dvěma asistencemi na sebe upozornil brankář Ondřej Bíro (0+2). Za poražené dvakrát bodovali Albert Koštůr a Lukáš Šroub (oba 1+1). Poslední zásah Jablíček si připsal David Haviar.

Kolo uzavřelo střetnutí mezi druhou Hospodou ULITA a vedoucími Atlético Most. Ti si nakonec i vinou slabší sestavy ULITY připsali jasné vítězství 7:2. Jasně nejproduktivnějším mužem vítězů byl Daniel Kasal (1+4). O dva kanadské body za ním zaostal Adam Koudelka (1+2) a o tři Dominik Hána (1+1). Oba góly ULITY zařídil Vít Popelka (1+1). Gólman vítězů, Václav Šlégr, se stal s obdrženými dvěma góly brankářem kola.

Před posledním kolem základní části jsou v čele hráči Atlética Most o čtyři body před Hospodou ULITA a o třináct před GMS Most.

Na čele kanadského bodování je se stále narůstajícím náskokem Petr Bohata (40+18) z GMS Most, před Adamem Koudelkou (29+24) z Atlética Most a Vítem Popelkou (18+28) z Hospody ULITA.

Bohata jasně vládne nejlepším střelcům soutěže (40 zásahů) s průměrem více než dva góly na zápas. Za ním je opět Adam Koudelka (29) a Vladimír Pátek (27) z Hospody ULITA.

Nejlepšími nahrávači soutěže jsou těsně před jejím koncem Vít Popelka (28 asistencí) před Adamem Koudelkou (24) a Zdeňkem Turečkem (23) z Hospody ULITA.

Nejlepšími gólmany ligy jsou Václav Šlégr (průměr 1,80 obdrženého gólu na zápas) z Atlética Most, před Ondřejem Murckem (3,75) z Hospody ULITA a Ondřejem Bírem (4,00) z Gamblers Most.

Příští neděli bude zakončena základní část MLMK a zároveň se definitivně rozhodne o složení čtvrtfinálových dvojic.

Více informací na www.fotbal-most.cz.