Michal Roman – z Třineckých Ocelářů do MsHK Žilina

[27. 09. 2017 | 564x přečteno]


Druhý z Avantgardské nejslavnější bratské dvojice pocházející z Kysuckého Nového Města – Michal Roman který také jako svůj bratr dojížděl na Avantgardské tréninky do Mostu více než 600km sklízí ovoce. V Srpnu byl nominován a hrál v seniorské reprezentaci Slovenska v utkání proti Čechům, jednalo se konkrétně o druhý odvetný přípravný zápas. V letošní sezóně bude hrát pravidelně Slovenskou extraligu v dresu MsHK Žilina kam přestoupil po několikaletém působení v Třinci..

 

Michal nám odpověděl na pár otázek ohledně aktuálního dění kolem jeho hokeje.

 

Jak se ti hrálo v reprezentačním dresu ? Je to jiné než reprezentace na které jsi zvyklý ? Řekni nám nějaké svoje pocity a dojmy, jaké to pro tebe bylo ?

"Boli to skvelé pocity. Áno tempo bolo veľmi vysoke a celé to bolo hrozne na rýchlo keďže som tam šiel ako náhradník. "

 

Co kolektiv a trenéři ? Jaké na tebe kladli nároky ? Jistě to musí být dobrá motivace, ctěl by ses do reprezentančího dresu vrátit ?

"V podstate som tam bol len jeden deň ale mal som z toho dobre dojmy. Ukázali mi čo odomňa budú chcieť v zápase . Samozrejme je to veľká motivácia. "

 

Co tvůj přestup do Žiliny, proč vlastně ? Jaké hlavní výhody v tom vidíš, hraje roli například i to že je to blíž ke Kysuckému Novému Městu ? Jak se na sezonu těšíš a co pro tebe ten přestup znamená, co od něj očekáváš ?

"Tak chcel som sa posunúť z prvej ligy a v Žiline som videl príležitost pravidelne nastupovať. Určite zohralo rolu aj to že to mám kúsok od domu. Hlavne chcem čo najviac hrať zbierať skúsenosti a zlepšovať sa. "

 

Vrátím se ještě k MS v Kanadě, jak tam se ti hrálo ? Jaké z toho máš pocity a jakou ti to bylo zkušeností ?

"Hralo sa mi tam výborné. Určite to boli najkrajšie veci ktoré som v hokeji zažil. Mám na to krásne spomienky. "

 

Sklízíš úspěchy a jsi velmi nadějný hráč, jistě tomu předcházela spousta práce a velká dřina – jak vypadaly tvé začátky ? Co ti pomohlo dostat se tam kde jsi dnes ?

"Vo veľkej miere mi pomáhali rodičia a môj mladší brat s ktorým sme si boli navzájom oporou. Taktiež mi pomohlo veľa turnajov a zápasov navyše ktoré som absolvoval s Avantgard Hockey a taktiež letné kempy. Mám na to tiež krásne spomienky a to všetko mi pomohlo na mojej ceste ďalej."

 

Děkujeme za odpovědi a držíme palce, ať se ti daří !

 

Michal Roman v minulosti hrál pravidelně 1.ligu v HC Frýdek Místek a reprezentoval Slovensko na mistrovství světa do 20 let v Kanadském Torontu a Montrealu, kde patřil mezi nejlepší obránce celého turnaje a s jedním vstřeleným gólem a třemi asistencemi měl jako jeden z mála Slováků kladné body v kolonce +- při 22 obdržených brankách během celého mistrovství světa. Oba bratři patřili mezi jednoznačně nejlepší hráče slovenského mužstva a jako jedni z mála Slováků patřili ke skutečným hvězdám turnaje. Rozhodli rozhodující zápas, v boji o čtvrtfinále s Lotyši. Díky svým dovednostem Michal díky svým zkušenostem které nasbíral u Avantgradu kde při trénincích vycházeli z obrany, pravidelně hraje oslabení i přesilovky ve kterých je pro svůj tým nepostradatelnou oporou