IV. Regionální master 2017

[13. 09. 2017 | 202x přečteno]


Dne 9. 9. 2017 byl v Proboštově uspořádán 4. Regionální Master v elektronických šipkách. Turnaj byl vypsán v kategoriích TOP 16 muži, TOP 8 ženy, jednotlivci muži a ženy, dvojice muži a ženy, turnaj jednotlivců pro žáky a juniory a turnaj amatérů. Turnaje se zúčastnilo 86 mužů, 29 žen, 3 junioři, 5 žáků a 4 amatéři.

V nejprestižnějším turnaji TOP 16 byl sveden souboj mezi Evženem Bothem (Formani Duchcov) a Davidem Hradeckým (Darts Club Žatec). Z tohoto pěkného zápasu vzešel vítězně David Hradecký (Darts Club Žatec) 5:2, kterému se tak podařilo obhájit titul z předchozího Regionálního Masteru. O 3. místo si zahráli poražení semifinalisté Jiří Kalášek (Kanec Most) a Antonín Davídek (+ 40 Trutnov). Tím lepším byl Antonín Davídek, který tak potvrdil výbornou formu. Ve stejném turnaji TOP 8 žen si pro své prvenství celkem suveréně došla Karla Vicanová (Oceloti Most), která porazila ve finále Janu Ilenčíkovou (Devils Žatec) 4:2. O 3. místo bojovaly mezi sebou Jana Semencová (Pijonýři Litvínov) a pravidelná účastnice Žaneta Rödlová (Kanec Most), která zužitkovala svoje zkušenosti a 3. místem obhájila setrvání v TOPce i pro příští turnaj.

V turnaji master mužů si 1. místo vybojoval Zdeněk Řezníček (Formani Duchcov) který si tímto vybojoval jistou účast v TOP 16 na následujícím Regionálním Masteru, na 2. místě skončil Tomáš Hájek a 3. místo si odvezl Martin Zajíc (Arsenal Most). V turnaji master žen si odvezla 1. místo Zdenka Chárová (Predátoři Krupka), když ve finále porazila Faflákovou Zdeňku (Mniši s. r. o. Zábrušany). 3. místo si odvezla Adéla Dlouhá (ŠK Bořeň Bílina).

V turnaji juniorů a žáků si 1. místo vybojoval Václav Tichý (Oceloti Most). Na 2. místě skončil Miroslav Hotový (Václavák Černčice) a 3. místo si odvezl teprve jedenáctiletý Filip Rom (Teplice).

V turnaji dvojic mužů si 1. místo po vypjatém boji odvezla dvojice Václav Kokeš (Hrobaři Charvatce) – Petr Macháček (Hrobaři Charvatce), která ve finále porazila dvojici Jan Záhora (Black Benešov nad Ploučnicí) – Zdeněk Řezníček (Formani Duchcov). Na 3. místě skončila dvojice Zdeněk ,,Dědek“ Hájek (Profi Tytan Písty) – Václav Jaroš (Profi Tytan Písty). V turnaji dvojic obhájily vítězství z předešlého Regionálního Masteru Žaneta Rödlová a Bára Mairichová. Na 2. místě skončily Kateřina Pilnáčková a Jana Ilenčíková a na 3. místě skončil pár Karla Vicanová a Pavla Dvořáková.

Proběhl zde i turnaj amatérů kde si 1. místo vybojoval Daniel Pomeje, 2. místo Marian Priesol a 3. místo Jan Krejčí.

 

Za SČOŠS Minařík Jiří a Markéta Baráková