Mužské celky Baníku Most NH hlásí po sezóně splněno!

[22. 06. 2017 | 586x přečteno]


Muži Baníku Most NH po triumfu v Oblastním přeboru zvládli také náročnou druholigovou sezónu. Zatímco B mužstvo mohlo poslední utkání sezóny odehrát s vědomím, že titul přeborníka severočeské oblasti již nevezme ani případná prohra,  kolegové z druholigového Áčka museli bojovat v neúprosné, vyrovnané druholigové soutěži bojovat do posledního poločasu o ligovou příslušnost pro příští sezónu.

Podařilo se. Po minulém ročníku, který se nesl ve znamení přestavby A týmu, až nad očekávání dobře zvládl mladý tým kolem kapitána Michala Nájemníka, druholigový ročník 2016-17.  Klíčový se ukázal úspěšný start sezóny, při kterém na výsledkové přibrždění nadšení Baníkovců došlo až v 6.kole na půdě pozdějšího vítěze soutěže, tedy v Žatci. A na výborný podzim dokázali navázat Mostečtí národní házenkáři také na jaře, po kterém dokonce sahali po páté příčce, nakonec však patří spolu s celky TJ Vřeskovice a TJ Sokol Kyšice se shodným počtem 19 bodů na 7.-9. místo. Co je však nejdůležitější, Baníkovci bravurně ustáli tlak v samém konci soutěže a i když v sobotu 17.6. v domácím prostředí podlehli ve vyrovnaném utkání TJ Příchovice 23:26 (1.poločas 13:16), důležitý zápas proti TJ Vřeskovice zvládli pro změnu 26:23 (12:12) a potvrdili tak svou účast ve druhé nejvyšší soutěži, počínaje posledním srpnovým víkendem.

Sestava Baníku Most NH A: brankáři - Vítězslav Nový (11 zákroků proti Příchovicím/13 zákroků proti Vřeskovicím), Jakub Rybáček (2/1), obrana - Ondřej Pátek (3bloky+1zisk/2bloky), Marek Paus 1blok/0), Michal Štumpf, Pavel Záhumenský (0/1blok), Tomáš Holec, útok - Michal Nájemník (13 gólů Příchovicím/11 Vřeskovicím), Jan Mertl (8/6), Zdeněk Bíma ml. (2/8), Tomáš Dräxler (0/1), Pavel Benda, v neděli navíc v obraně Slavomír Činoveský, trenéři - Rostislav Pátek, Josef Venclíček, v trenérské spolupráci se Zdeňkem Dostálem, Radkem Müllerem, Zdeňkem Bímou st. a Vítem Jezberou.

V neděli navíc korunovali muži Baníku Most NH B svůj úspěch v Oblastním přeboru přesvědčivou výhrou na hřišti SK Chomutov NH, kde po vyrovnané první půli 6:6, brali nakonec oba body za vítězství 19:12.

Pro hráče čeká po sezóně volnější program, vyjma dorostenců, kteří mají své finále před sebou (23.-25.6.2017 Mistrovství ČR ve Studénce), vedení týmu hned po závěrečném hvizdu rozhodčího začalo s přípravou pro nadcházející sezónu.