Most se rozloučil se sezónou těsnou porážkou s Prahou

[26. 05. 2017 | 178x přečteno]

Tento čtvrtek v pět hodin odpoledne zakončil mostecký výběr své účinkování v druhé sezóně DRFG Superligy malého fotbalu. V jeho rámci přivítal na svém hřišti Prahu a utkání snad ani nemohlo skončit jinak než těsnou výhrou Prahy v poměru 3:2. Kdykoliv se totiž tito dva soupeři střetli, rozcházeli se po výhře Prahy 3:2. Zatímco v předchozích třech případech tomu tak bylo ale až po penaltovém rozstřelu, tentokrát Praha zvítězila již v základní hrací době a Most tak odcházel ze hřiště zcela bez bodu.

K dovršení trpkého závěru sezóny to byl nakonec Most, kdo v tlačenici posledního kola na třetím až šestém místě tabulky tahal za nejkratší konec. Souhrou výsledků ostatních zápasů posledního kola zbyla na Most ze všech možných variant, počínaje konečnými bronzovými medailemi až po šesté místo, ta nejhorší a Most tak po loňském titulu vicemistra opouští tento druhý ročník na konečné pozici šest.

Přitom samotný vývoj zápasu nejprve vypadal velmi optimisticky. Most vyběhl do zápasu ve složení - Bíro Ondřej "C" - brankář, Batelka David, Černý Jakub, Dolejší Dominik, Dolejška Matěj, Fišer Antonín, Haviar David "A", Chábera Jakub, Khaur Michal, Režný Tomáš a Šebek Rostislav.

Hosté z Prahy poslali na hřiště mužstvo - Víšek Petr - brankář, Egert Tomáš, Kraus Adam, Mařík Stanislav "C", Reiter Daniel, Slánský Pavel, Sodoma Jiří, Šedivý Lukáš, Vaněk Jiří, Vaněk Tomáš a Zapletal Petr.

Most, opět praktikující hru s vysoko vysunutým gólmanem, šel velmi rychle do vedení, když už ve druhé minutě dokázal hned při svém prvním startu v Superlize propálit pražského gólmana prudkou ranou ze strany Jakub Černý po asistenci Ondřeje Bíra. Praha se sice dostávala sporadicky na dostřel mostecké svatyně, ale výkonem byla spíše ještě stále v autobuse a tempo zápasu neúprosně diktovali domácí dirigování z režisérské pozice gólmanem Bírem. V desáté minutě pak mostečtí dokázali navýšit své vedení, když dotírající Rostislav Šebek vystihl rozehrávku pražského brankáře a přistrčil do strany volnému Antonínovi Fišerovi, který pohodlně zvýšil na 2:0 rovněž svým premiérovým zásahem v této soutěži.

Zbytek prvního poločasu se již nesl ve znamení vyrovnaného souboje bez branek, ovšem se stále vzrůstající kvalitou hry hostí. Přesto ještě v poločasové přestávce nic nenasvědčovalo možnému neúspěchu a domácí tak do druhé půle vstupovali s vedením 2:0. Bylo již odehráno jedenáct minut poločasu, když přišel čtyřminutový mostecký black-out. Během těchto čtyř minut hrůzy dokázala Praha třikrát rozebrat mosteckou defenzivu a po gólech Petra Zapletala a dvou Jiřího Sodomy zcela obrátila vývoj zápasu.

Byť se mostečtí znovu tlačili do útoku a zejména Ondřej Bíro měl z pozice gólmana neuvěřitelné množství střel, s konečným výsledkem a porážkou 3:2 již nedokázali nic udělat a to i přes závěrečnou čtyřminutovou přesilovku po vyloučení pražského kapitána. Most tak ve svém posledním vystoupení v sezóně padl s Prahou 2:3 a loučí se konečným ne zrovna lichotivým šestým místem.

Tato porážka mrzí o to víc, že jsme snad poprvé s Prahou vedli o dva góly a vše směřovalo k naší první výhře v našich vzájemných zápasech. Námi předváděná hra měla svou kvalitu a zejména na Ondrovi Bírovi je vidět, že jeho forma před blížícím se Eurem graduje. Pak ale přijde pětiminutová nekoncentrovanost, pár individuálních chyb a zápas nám zcela proklouzne mezi prsty“ zahájil své hodnocení utkání mostecký trenér Vojtěch Benda.

Celá sezóna tak ale vlastně symbolicky skončila tak, jak probíhala. Řadu bodů jsme poztráceli v koncích zápasů, či díky remízám a následně nezvládnutým pokutovým kopům. Zvládnout třeba jen dvě utkání o trochu jinak, jsme dnes ve zcela jiné pozici. S konečným šestým místem samozřejmě nemůžeme být spokojeni, ale sezóna je za námi a my si z ní musíme vzít především to pozitivní. Tím myslím zejména zapojení několika nových velmi kvalitních hráčů, kteří jsou určitě příslibem do dalších sezón. Nezbývá než vstoupit do dalšího ročníku co nejlépe a příští sezónu zase skončit na předních pozicích, kam by Most měl vzhledem ke kvalitě jeho hráčů patřit“ zakončil krátké ohlédnutí za druhým ročníkem DRFG Superligy malého fotbalu Benda.