Sbor Melodica – přítel turnajů Avantgardu

[16. 05. 2017 | 545x přečteno]


#EasterCup2017 je již několik týdnů za námi a po vyčerpávající a vydatné soutěži se bilancuje, odpočívá, vzpomíná ale i plánuje a připravuje na další turnaje či probíhající kempy a nadcházející hokejovou školu Avantgardu. #EasterCup2017 byla gigantická mezinárodní událost a byla patřičně bohatá – vedle samotného hokeje byl Easter Cup plný slavnostních ceremoniálů doplněných kulturnim programem. Jedním z bodů tohoto kulturního programu byl také dětský rockový sbor Melodica z Bíliny který na Easter Cupu předvedl své cover verze známých songů z jejich alba On The Road..., Melodica má s Avantgardem čerstvé ale vřelé vztahy a dodatečně po soutěži pro vás máme krátký rozhovor s paní Hankou Ježkovou – vedoucí sboru.

 

Dobrý den, jak je na tom Melodica a Easter Cup potažmo Christmas cup z hlediska historie ? Jak dlouho spolupracujete jak ta spolupráce začala, jaké máte s Avantgardem vztahy a tak dále ?

 

Melodica již od minulého roku spolupracuje s panem Zděnkem Kolmanem, neboť vystupovala v prosinci na Christmas cup 2016 v Bílině. Melodicu panu Kolmanovi doporučil kytarista a zpěvák Petr Samek z kapely Blue Rocket., jelikož z minulých koncertů již ví, že tyto děti se zpěvu opravdu nebojí. Po těchto koncertech jsme se dohodli s panem Kolmanem na spolupráci i v následném roce 2017. Dostali jsme nabídku od pana Kolmana natočit CD v anglickém jazyce v nahrávacím studiu Ponte records, a proto se Melodica přes zimu zavřela do zkušebny a nacvičovala anglické písně na následující Easter cup 2017. Jsme za tuto spolupráci rádi a velmi si jí vážíme, Easter Cup potažmo Avantgard Hockey v čele s panem Kolmanem považujeme za své přátelé – přátelé sboru Melodica a Easter Cup 2017 pro nás byl vážně super.Co přesně na Easter Cupu letos mohli návštěvníci vidět a jaké bylo připravování a zkoušení na něj ?

 

Melodica vystoupila s rockovými cover verzemi od známých autorů z historie rocku - konkrétně Queen, Foo fighters, rocková verze muzikálu Fantom opery a Pink Floyd. Písně byly pečlivě vybrány a zpěváci si je rozdělovali dle svých hlasových fondů. Zkoušení nových songů bylo velmi zábavné. Děti si zároveň procvičily angličtinu, kterou se učí na ZŠ Aléská v Bílině, odkud převážná část sboru pochází. Bylo inspirující sledovat zpěváky z Melodicy, jak se s těmito songy popasovali.

 

Melodica byla na Easter Cupu i díky jeho živým přenosům a videoreportům spatřena a zaregistrována nespočtem diváků a nových posluchačů, Easter Cup si svých partnerů váží a také se nebrání jakékoliv nové spolupráci – dveře jsou otevřené a možnosti obrovské ! Více informací zde: http://www.avantgardsporttv.cz/clanek/1304/Easter-Cup-otevira-dvere-dobrym-partnerum/

 

Odkazy Melodica:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100009600852321&fref=ts

http://bandzone.cz/_94787?at=dashboard

https://www.youtube.com/channel/UCvwel_15Lrv1cRoGd6LyPW