Bitka z Easter Cupu obletěla skoro celý svět !

[17. 04. 2017 | 1878x přečteno]


Letošní Easter Cup se díky kuriózní události stal světově známou událostí. Během zápasu o třetí místo turnaje kategorie U16 mezi týmy Liba Academy 11 Košice ze Slovenska a HC Brest z Běloruska se totiž ztrhla opravdu „mela“. Celý zápas byl poměrně vyhrocený a oba týmy chtěli to třetí místo pro sebe, šarvátky, provokace, pokřiky a všelijaké tvrdší zákroky na hraně provázely celý zápas. Rozhodčí pochopitelně během zápasu tyto zákroky patřičně trestali a hráče za ně vylučovali. Těsně po tom co zahoukal konec třetí třetiny se ale namísto toho aby se týmy seřadili na středu kluziště aby si nejlepší hráči z obou týmů mohli převzat své ceny a po té si podat ruce začali sjíždět v obraném pásmu Košic – na první pohled bylo jasné že hráči poraženého Brestu svou prohru 1:4 nenesou moc dobře a začali se utvářet hloučky, v mžiku jakoby někdo zavelel se do sebe všichni přítomní na ledě pustili hlava nehlava a kdo byl na mosteckém zimáku byl svědkem opravdu nevídané a šílené hromadné bitky ve které se neprali pouze hráči mezi sebou ale hráči z Brestu cíleně napadli i jednoho z rozhodčích přičemž hráči z Košického týmu po celou tu dobu sudého bránili vlastními těly. Několik minut to na kluzišti vypadalo jako ve velkém ringu a jednotlivé hloučky po té co se přítomní pořadatelé a trenéři různých klubů oklepali a uvědomili si co se děje začali rozdělovat a uklidňovat tak celou situaci. Na štěstí se to celé obešlo bez jakéhokoliv zranění a nikomu se nic nestalo.

 

Díky tomu, že realizační tým Easter Cupu myslí na to, aby byl celý turnaj řádně zachycen a zpracován na videozáznam a stará se o své informační kanály a sociální sítě tak, aby lidé, fanoušci a rodiče z celého světa mohli sledovat co se v Mostě děje – byla celá tato bitka zachycena naši kamerou. Jako vše ostatní co se na Easter Cupu děje, jsme tedy i tuto událost zpracovali a umístili na internet a sociální sítě, přesně za jeden den pak video obletělo světem. O bitce se napsalo nejdříve v regionálních mediích (Mostecký Deník), po té v celostátních (Deník.cz, Blesk, tn.cz, Refrsher a řada dalších) a velmi krátce na to se o bitce začalo psát na místech jako TotalProSports.com , FoxSports , TheScore , Yahoo , SportsnetStaff , Eliteprospects.com a velké řady dalších z celého světa. Titlulky jako „Ref, Player Exchange Punches During Youth Hockey Brawl“ , „Wild Brawl erupts between both team and referee at youth hockey game in Czech Republic“ , „Ref fights teen in wild brawl during Czech hockey tournament“ , „Teams, and a ref, fight in insane Czech Republic brawl“ , „OUT OF CONTROL“ a tomu podobné byli doslova všude !

 

„Byl jsem v šoku !“ se po bitce nechal slyšet napadený rozhodčí Jakub Čmolík který dále pokračoval o tom jak se to celé semlelo. „V televizi večer pak říkali že mě napadli hráči z Košic, to není pravda – nebýt tam Košických hráčů mohl jsem dopadnout hůře, moc vám děkuji za vaši ochranu.“ zakončil pak svůj komentář k věci.

 

„Chovají se tak všude“ nám po té řekl jeden z přítomných rodičů mladých hráčů který se s týmem Brestu již v minulosti setkal na turnaji v Polsku. „Jednoho z našich hráčů bez lítosti přetáhl po hlavě holí“ pak rodič pokračoval a dále také konstatoval že dospělý doprovod týmu z Brestu k tomu chování hráče doslova burcoval.

 

Celý rozhovor si můžete poslechnout zde

https://www.youtube.com/watch?v=qS1fhghOQEM

 

A na celou bitku se můžete podívat zde

https://www.youtube.com/watch?v=9BwnU_Q5FYQ

 

Realizační tým Easter Cupu je především rád že se nikomu nic nestalo a ačkoliv je to podle slov pořadatele Zdeňka Kolmana „reklama jako hrom“, tak jsme si vědomi že toto se nesmí nikdy opakovat a bude se na to v budoucnu již ve fázi zvaní týmů na turnaj myslet a udělá se všechno pro to aby se další Easter Cup obešel bez takového výbuchu.

www.eastercup.cz

www.facebook.com/AvantgardHockeyCZE/