Most ztratil slibně rozehraný zápas

[21. 03. 2017 | 241x přečteno]

Zápas dvou rozdílných poločasů, tak takto přesně hodnotil zápas 8. kola DRFG Superligy domácí trenér Vojtěch Benda. Most se dokázal prezentovat jak dominantním výkonem v prvním poločase, kdy nepustil hostující Brno téměř do žádné vyložené šance, tak totálním herním výpadkem v poločase druhém, který ho nakonec stál všechny body.

Ale pojďme postupně. Obě mužstva nastoupila ve velmi silných sestavách. Ta mostecká měla podobu - Bíro Ondřej "C" - brankář, Hora Jakub, Hruštinec Jakub, Chábera Jakub, Kasal Daniel, Kopas Zdeněk, Koudelka Matěj, Macháček Zdeněk, Nobst Dominik, Polák Jakub a Šlégr Václav "A".

Brno vyslalo do zápasu sestavu - Dominik Kunický, Zdeněk Sára - brankáři, Tadeáš Zezula, Jakub Dobšíček, Michael Kršák, Patrik Levčík, Stanislav Lerch, Jakub Šenk, Čeněk Cenek, Bohumír Doubravský, Tomáš Selinger a Tomáš Pospiš.

Zápas začal pro mostecké barvy skvěle. Hned po pár vteřinách hry našel přesným pasem z vlastní půlky Hora nabíhajícího Poláka a ten první střelou na branku překonal reprezentačního brankáře U21 Dominika Kunického v brance Brna. Tato rychlá branka určila ráz několika dalších minut prvního poločasu. Most se svými kombinacemi dostával do brankových příležitostí a Brno jakoby bylo ještě někde na cestě na D1. Svou herní pohodu dokázali mostečtí přetavit v nádherný druhý gól ve 12. minutě, kdy šel míč po ose Hruštinec, Koudelka až na do prázdné brány zakončujícího Jakuba Horu. Brno se opravdu po celý první poločas nedokázalo dostat do výraznější šance a tak to byl opět Most, kdo skóroval. Po rychlém protiútoku, byl před pokutovým územím Brna faulován Dominik Nobst. Mostecký tým tak měl možnost zahrávat standartní situaci ze slibné vzdálenosti. K míči se postavil Zdeněk Kopas a do jeho prudkého nákopu vložil těsně před brankářem nohu Jakub Chábera a vsítil tak třetí branku mosteckých. To běžela 19. minuta zápasu a pro Most vše vypadalo růžově. Utkání pomalu směřovalo k poločasové přestávce, když se přeci jen dokázali prosadit i hosté. Dvě minuty před přestávkou zkrotil dlouhý nákop hostující Tomáš Pospiš, a tečovanou střelou překonal Ondřeje Bíra v brance domácích. I přes tuto nepříjemnost šel do kabin Most s poločasovým vedením 3:1.

Úvod druhého poločasu vyšel lépe hostujícím hráčům. Hned v jeho druhé minutě totiž dokázal nikým neatakovaný Tadeáš Zezula prudkou ranou prostřelit vše, co mu stálo v cestě - 3:2. Most však hned o minutu později po rychle rozehrané standartní situaci opět odskočil do dvougólového vedení a to po akci dvojice Hora, Hruštinec, kdy druhý jmenovaný skóroval opět do prázdné branky. Bohužel to byl právě tento gól, po němž Most přepustil aktivitu hostům, a to se mu nakonec stalo osudným. Brno postupně zvyšovalo obrátky a mostečtí nestíhali. Snadno ztráceli míče a vůbec se nedokázali soupeři vyrovnat v tvrdosti. Brno tak postupně vsítilo góly na 3:4 – Michael Kršák. Na 4:4 - Tomáš Selinger a obrat dokonal a tvrdý direkt mosteckým ambicím zasadil v 54. minutě brněnský Patrik Levčík vstřelením vítězného gólu. Na mostecké porážce 4:5 již závěrečný tlak domácích nic změnit nedokázal.

A tradiční pozápasové hodnocení mosteckého trenéra Vojtěcha Bendy?

Zápas se mi hodnotí velmi těžce. Vracím se právě z kabiny a kluci jsou hodně zklamaní. Zápas odmakali. Bylo to utkání dvou odlišných poločasů. V první půlce jsme jasně dominovali a v kabině jsme si řekli, že v naší hře budeme i nadále pokračovat. Jenže to se nám v druhém poločase dařilo asi jen prvních 5 minut. Pak jsme úplně vypadli z tempa. Snažil jsem se kluky ve formacích proházet a na vývoj zápasu nějak reagovat. Přišlo mi, že nám navíc začala dělat velké problémy i agresivní hra Brna. Jsme samozřejmě smutní a zklamaní, ale jdeme dál a už v dalším zápase se pokusíme tuto prohru odčinit. Chtěl bych klukům poděkovat a dík patří v neposlední řadě také našim fanouškům, kteří i přes nepřízeň počasí přišli kluky podpořit.“